Kam na výlet na dovolené v Krkonoších

Stezka korumami stromů Janské Lázně

Obrovská dřevěná rozhledna, tak to je stezka korunami stromů. Stojí na úbočí Černé hory, blízko Janských Lázní. Dřevěná věž je vysoká 45 metrů, vodorovná část se nachází asi 24 metrů nad zemí a celá trasa je bezbariérová. Při prohlídce se dostanete i do unikátní podzemní jeskyně. Po Stezce korumami stromů se krásně projdete 1,5 kilometru. Svést se můžete i po suchém toboganu, který má více, jak 50 metrů.

Více o Stezce

SněžkaKrkonošské muzeum

Krkonošské muzeum Správy KRNAP můžete navštívit ve Vrchlabí. Jedná se o Augustiniánský klášter s expozicí Kámen
a život a ekologickou expozicí věnovanou přírodě Krkonoš. Expozice o krkonošských tradicích je dále v souboru tří vrchlabských domků nedaleko gotického kostela na Náměstí Míru ve Vrchlabí.

Na vrcholek Sněžky nemusíte šlapat pěšky

Sněžka je zejména v letních měsících zajímavým cílem vašeho výletu.

Ideálním výchozím místem výletu na Sněžku je  Pec pod Sněžkou (750 m.n.m.), ze které můžete vyrazit buď pěšky nebo pomocí nové Lanové dráhy vedoucí až na vrchol.

Prohlídka antických soch v Krkonoších v Hostinném

V prostorách Františkánského kláštera z roku 1678 je vystavena jedinečná sbírka sádrových odlitků antických soch pocházejících z r. 1912. Z pronajeté roubené chalupy se autem do hostinného dostanete za necelých 20 minut.

Unikátní zvonkohra v Dolním Dvoře

Na kostele Svatého Josefa v Dolním Dvoře si můžete poslechnout unikátní zvonkohru. Pochází z dílny paní Dytrychové
a v roce 1995 byla dokonce vysvěcena. Zvonkohra hraje denně všem kolemjdoucím vždy v 10 a v 17 hodin. V sobotu
a v neděli navíc ještě i v pravé poledne. Pro každé roční období jsou připraveny čtyři melodie. V období Vánoc si navíc
můžete poslechnout speciální vánoční melodii, která vás určitě příjemně navnadí.

Muzeum soch HostinnéVýlet k prameni Labe

Kdo se vydá do Krkonoš za túrami a obdivováním krás přírody, neměl by vynechat výlet k prameni největší české řeky Labe. Pramen Labe vyvěrá na Labské louce, ležící v těsné blízkosti státní hranice s Polskem.

Pramen LabeK prameni se můžete vydat z Horních Míseček, známého sportovního
a především zimního střediska. Přes svah Medvědín vystoupáte až
k Vrbatově boudě, dále se vydáte směremk Pančavskému vodopádu, který je jedním z nejpůsobivějších krkonošských vodopádů. Leží cca 1 km jižně od Labské boudy na Pančavském potoce.
U vodopádu je tzv. Ambrožova vyhlídka, místo pojmenované po jednom z průkopníků ochrany krkonošské přírody, ze které je hezký výhled
na Labský důl, Labské jámy, Kozí hřbety, Kotel a Lysou horu.

Cesta po hraně Labských jam je přístupná pouze v létě a na podzim. V zimní sezóně je nutné používat o něco výše probíhající zimní tyčovanou cestu v dostatečné vzdálenosti od mohutných sněhových převisů a strmých srázů. Po obou cestách se dostanete k Labské boudě a dále pokračujete až k prameni Labe.

Lze použít i žlutě značenou Koňskou cestu ke státní hranici s Polskem a po prohlídce téměř 300 m hlubokých srázů Sněžných jam a nedalekého skalního výchozu Violíku se lze opět po žluté značce dostat rovněž k prameni Labe.

ZOO Dvůr Králové - Afrika na dlani

Poznejte Africké safari, navštivte savanu, prodírejte se deštným pralesem nebo objevujte tajemství života korálového útesu.
Nechte se unést iluzí Afriky při pohledu na velká stáda zvířat. Na den se dokonce můžete stát ošetřovatelem v zoo.

ZOO Dvůr KrálovéPřehrada „Les Království“ na Labi

Díky své poloze v zalesněném údolí řeky Labe a svým architektonickým ztvárněním je přehrada Les Království jednou
z nejkrásnějších v celé České republice a snad i proto byla v roce 1964 prohlášena národní technickou památkou. Naleznete ji nedaleko Dvora Králové na Labem.

Golf Club Mladé Buky

Golfové hřiště se nachází v malebném horském prostředí a poskytuje unikátní výhledy na panorama Krkonoš. Při nepříznivém počasí je k dispozici i krytý driving range.

Prachovské skály v Českém ráji

Nejznámější částí Českého ráje jsou bezpochyby Prachovské skály, ráj pro horolezce. Toto skalní město leží severozápadně od Jičína. Vybrat si můžete ze dvou prohlídkových okruhů různých délek.

Nachází se tu pozůstatky středověkého hradu Pařez a velké množství vyhlídek. Z lesa vystupují obří pískovcové skály, mezi kterými vedou úzké cestičky a strmé schůdky. Mají také nejstarší lezeckou historii v zemi. Střed tvoří romantické skalní město štíhlých vysokých věží a pilířů, mezi kterými jsou hluboké a těsné rokle.